Vishay/Sprague 695D335X0010A2T
695D335X0010A2T picture photo
Mfg. Part Number
695D335X0010A2T
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 10V 20% 1305
Datasheet Download
695D335X0010A2T.pdf
Availability of 695D335X0010A2T
QUANTITY
695D335X0010A2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 695D335X0010A2T
Internal Part NumberEIS-695D335X0010A2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® 695D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)11.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1305 (3413 Metric)
Size / Dimension0.134" L x 0.050" W (3.40mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)0.065" (1.65mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)695D335X0010A2T
Related Links695D335, 695D335X0010A2T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
695D335X0010A2T Details Description
Related parts for 695D335X0010A2T
IDC CABLE- ASS34A/ AE34M / ASS34 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVR DUAL HS 4A 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC DO204AC datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
D4N-9A72R datasheet.pdf
OSC MEMS 74.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 90D SOLID datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf