Vishay/Sprague 695D335X0035F2T
695D335X0035F2T picture photo
Mfg. Part Number
695D335X0035F2T
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 35V 20% 2414
Datasheet Download
695D335X0035F2T.pdf
Availability of 695D335X0035F2T
QUANTITY
695D335X0035F2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 695D335X0035F2T
Internal Part NumberEIS-695D335X0035F2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.2 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2414 (6034 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.135" W (6.00mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)695D335X0035F2T
Related Links695D335, 695D335X0035F2T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
695D335X0035F2T Details Description
Related parts for 695D335X0035F2T
FUSE BRD MNT 750MA 250VAC 450VDC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST 2MB datasheet.pdf
JUMPER LOW PRO DUAL MULTI datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf