3M 6A11-A0121-050.0-0
6A11-A0121-050.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
6A11-A0121-050.0-0
Manufacturer
Product Category
Pluggable Cables
Brief Description
AOC SFP+ 10G 1CH PLEN OM2+ 50M
Datasheet Download
6A11-A0121-050.0-0.pdf
Availability of 6A11-A0121-050.0-0
QUANTITY
6A11-A0121-050.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 6A11-A0121-050.0-0
Internal Part NumberEIS-6A11-A0121-050.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information6A11 Declaration of Conformity
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 30/Sep/2015
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyPluggable Cables
Series6A11
Cable ConnectorsSFP+
Number of Positions20
Connector TypePlug to Plug
GenderMale to Male
Fastening TypeLatch Lock, Push-Pull
FeaturesActive, Plenum, Pull Tab
Cable TypeRound
UsageExternal
Length164.04' (50m)
ColorOrange
Shielding-
Wire Gauge-
Current - Max/Contact-
Frequency - Max10 Gbps
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)6A11-A0121-050.0-0
Related Links6A11-A012, 6A11-A0121-050.0-0 Datasheet, 3M Distributor
6A11-A0121-050.0-0 Details Description
Related parts for 6A11-A0121-050.0-0
LED ALPHNUM.54" 2DGT RED-ORNG CA datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN FIBER LC2 MM 127UM datasheet.pdf
RES 14.9K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RACK FRAME datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 35A datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 50VDC RADIAL datasheet.pdf