3M 6A24-B0421-028.0-0
6A24-B0421-028.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
6A24-B0421-028.0-0
Manufacturer
Product Category
Pluggable Cables
Brief Description
QSFP-CX4 DDR 4CH PLENUM OM2 28M
Datasheet Download
6A24-B0421-028.0-0.pdf
Availability of 6A24-B0421-028.0-0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
6A24-B0421-028.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 6A24-B0421-028.0-0
Internal Part NumberEIS-6A24-B0421-028.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information6A44/24 Declaration of Conformity
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 30/Sep/2015
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyPluggable Cables
Series6A24
Cable ConnectorsCX4, QSFP+ 4x
Number of Positions34, 38
Connector TypePlug to Plug
GenderMale to Male
Fastening TypeLatch Lock, Push-Pull
FeaturesActive, Plenum, Pull Tab
Cable TypeRound
UsageExternal
Length91.9' (28.0m)
ColorOrange
ShieldingUnshielded
Wire Gauge-
Current - Max/Contact-
Frequency - Max20Gbps
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)6A24-B0421-028.0-0
Related Links6A24-B042, 6A24-B0421-028.0-0 Datasheet, 3M Distributor
6A24-B0421-028.0-0 Details Description
Related parts for 6A24-B0421-028.0-0
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 533MHZ 672TBGA datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 240W datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 5MHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES 681 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 174K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.78 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 200PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf