3M 6A24-B0421-100.0-0
6A24-B0421-100.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
6A24-B0421-100.0-0
Manufacturer
Product Category
Pluggable Cables
Brief Description
QSFP-CX4 DDR 4CH PLENUM OM2 100M
Datasheet Download
6A24-B0421-100.0-0.pdf
Availability of 6A24-B0421-100.0-0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
6A24-B0421-100.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 6A24-B0421-100.0-0
Internal Part NumberEIS-6A24-B0421-100.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information6A44/24 Declaration of Conformity
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 30/Sep/2015
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyPluggable Cables
Series6A24
Cable ConnectorsCX4, QSFP+ 4x
Number of Positions34, 38
Connector TypePlug to Plug
GenderMale to Male
Fastening TypeLatch Lock, Push-Pull
FeaturesActive, Plenum, Pull Tab
Cable TypeRound
UsageExternal
Length328.1' (100m)
ColorOrange
ShieldingUnshielded
Wire Gauge-
Current - Max/Contact-
Frequency - Max20Gbps
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)6A24-B0421-100.0-0
Related Links6A24-B042, 6A24-B0421-100.0-0 Datasheet, 3M Distributor
6A24-B0421-100.0-0 Details Description
Related parts for 6A24-B0421-100.0-0
IC SUPERVISOR CPU 8K EE 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" T/H R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS PIN datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 8" 2S FIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 500MA THRU datasheet.pdf
SV 7.62HP/3/90MSF2 SC/06R BK datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf