Integrated Device Technology (IDT) 6P30006ANLGI
6P30006ANLGI picture photo
Mfg. Part Number
6P30006ANLGI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Brief Description
IC CLK BUFFER 2:8 13.4MHZ 24QFN
Datasheet Download
6P30006ANLGI.pdf
Availability of 6P30006ANLGI
QUANTITY
6P30006ANLGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 6P30006ANLGI
Internal Part NumberEIS-6P30006ANLGI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package75
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Series-
PackagingTray
TypeFanout Buffer (Distribution), Multiplexer
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output2:8
Differential - Input:OutputNo/No
InputLVCMOS, Sine Wave
OutputLVCMOS
Frequency - Max13.4MHz
Voltage - Supply1.62 V ~ 1.98 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package24-VFQFN (4x4)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)6P30006ANLGI
Related Links6P3000, 6P30006ANLGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
6P30006ANLGI Details Description
Related parts for 6P30006ANLGI
CONN HEADER 13POS 1.25MM STR TIN datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL W/SPI 14DIP datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20QSOP datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 4-UCSP datasheet.pdf
RES 300 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.68 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LABELING FIELD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf