Panasonic Electronic Components 6TPE220MAP
6TPE220MAP picture photo
Mfg. Part Number
6TPE220MAP
Brief Description
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
Datasheet Download
6TPE220MAP.pdf
Availability of 6TPE220MAP
QUANTITY
6TPE220MAP Order Process
Ship out your order
Specifications of 6TPE220MAP
Internal Part NumberEIS-6TPE220MAP
Standard Package1
SeriesPOSCAP™ TPE
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)25 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)6TPE220MAP
Related Links6TPE2, 6TPE220MAP Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
6TPE220MAP Details Description
Related parts for 6TPE220MAP
IDC CABLE - MSC16K/MC16M/MCE16K datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 20POS 1.27MM datasheet.pdf
APPLICATION KIT RABBIT ZIGBEE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 10.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 72 I/O 100TQFP datasheet.pdf
RES 700K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RF PLATE CHOKE datasheet.pdf
AM5 SWITCH 11A SPDT RLLR LVR datasheet.pdf
OSC MEMS 100MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf