Panasonic Electronic Components 6TPE220MI
6TPE220MI picture photo
Mfg. Part Number
6TPE220MI
Brief Description
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
Datasheet Download
6TPE220MI.pdf
Availability of 6TPE220MI
QUANTITY
6TPE220MI Order Process
Ship out your order
Specifications of 6TPE220MI
Internal Part NumberEIS-6TPE220MI
Standard Package3,000
SeriesPOSCAP™ TPE
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)18 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)6TPE220MI
Related Links6TPE, 6TPE220MI Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
6TPE220MI Details Description
Related parts for 6TPE220MI
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-SOIC datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
INSULATION MONITORING RELAY datasheet.pdf
LM 3.50/10/135 3.2SN OR datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 10POS GOLD datasheet.pdf
MULTI FUNCTION TEST TWEEZER datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf