Panasonic Electronic Components 6TPE330MAP
6TPE330MAP picture photo
Mfg. Part Number
6TPE330MAP
Brief Description
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917
Datasheet Download
6TPE330MAP.pdf
Availability of 6TPE330MAP
QUANTITY
6TPE330MAP Order Process
Ship out your order
Specifications of 6TPE330MAP
Internal Part NumberEIS-6TPE330MAP
Standard Package1
SeriesPOSCAP™ TPE
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)25 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)6TPE330MAP
Related Links6TPE3, 6TPE330MAP Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
6TPE330MAP Details Description
Related parts for 6TPE330MAP
SWITCH SLIDE SPST 0.4VA 20V datasheet.pdf
IDE4K 2.5" FLASH DISK 1.2GB datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1.8MSPS 12-TQFN datasheet.pdf
ANT DISGUISE CELL 150-174MHZ BK datasheet.pdf
D4NL-4FFG-B-NPT datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.01% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
DIODE 2A 600V 30NS DO-214AA datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf