Integrated Device Technology (IDT) 6V40088CNBGI
6V40088CNBGI picture photo
Mfg. Part Number
6V40088CNBGI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLK BUFFER 1:4 167MHZ 10DFN
Datasheet Download
6V40088CNBGI.pdf
Availability of 6V40088CNBGI
QUANTITY
6V40088CNBGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 6V40088CNBGI
Internal Part NumberEIS-6V40088CNBGI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire 30/Jul/2013
Standard Package624
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTray
TypeClock/Frequency Synthesizer
PLLYes with Bypass
InputClock, Crystal
OutputClock
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:2
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max100MHz
Divider/MultiplierNo/No
Voltage - Supply2.97 V ~ 3.63 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-UFDFN
Supplier Device Package10-DFN (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)6V40088CNBGI
Related Links6V4008, 6V40088CNBGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
6V40088CNBGI Details Description
Related parts for 6V40088CNBGI
TRANSFRMR AUTO 115-230VAC 1.5KVA datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
FUSE GLASS 800MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 5NS 44TQFP datasheet.pdf
MX QSFP MTP-LC BOUT CABLE ASSY datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V Z5U 0603 datasheet.pdf
ANTENNA 880-960MHZ 8DBI N FML datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T766 datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR 0.2MHZ 8UMAX datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.0015 UF 10% 480VAC AX datasheet.pdf