Qualtek Electronics Corp. 701W-30/46
701W-30/46 picture photo
Mfg. Part Number
701W-30/46
Brief Description
INLET IEC320 C14 SNAP 6.3MM TERM
Datasheet Download
701W-30/46.pdf
Availability of 701W-30/46
QUANTITY
701W-30/46 Order Process
Ship out your order
Specifications of 701W-30/46
Internal Part NumberEIS-701W-30/46
Series701W
Mounting TypePanel Mount, Snap-In
TerminationQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
Fuse Holder, Drawer-
Panel Cutout DimensionsRectangular - 27.20mm x 19.80mm
Panel Thickness0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)701W-30/46
Related Links701W-, 701W-30/46 Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
701W-30/46 Details Description
Related parts for 701W-30/46
IC FPGA 112 I/O 156CPGA datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
RES 2K OHM 30W 1% TO220 datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1842MHZ 0603 datasheet.pdf
IC PRESSURE SENSOR 4-PIN datasheet.pdf
CONN CABLE GLAND PG29 IP68 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 150MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 24.38MM datasheet.pdf
SPADE INSULKRIMP TAPED (C-241-10 datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW SOD123 datasheet.pdf