Qualtek Electronics Corp. 701W-30/54
701W-30/54 picture photo
Mfg. Part Number
701W-30/54
Brief Description
INLET IEC320 C14 SNAP 4.8MM TERM
Datasheet Download
701W-30/54.pdf
Availability of 701W-30/54
QUANTITY
701W-30/54 Order Process
Ship out your order
Specifications of 701W-30/54
Internal Part NumberEIS-701W-30/54
Series701W
Mounting TypePanel Mount, Snap-In
TerminationQuick Connect - 0.189" (4.8mm)
Fuse Holder, Drawer-
Panel Cutout DimensionsRectangular - 27.20mm x 19.70mm
Panel Thickness0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)701W-30/54
Related Links701W-, 701W-30/54 Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
701W-30/54 Details Description
Related parts for 701W-30/54
FIXED IND 3.5UH 3.7A 34 MOHM SMD datasheet.pdf
IC DAC 16BIT DUAL 8VSSOP datasheet.pdf
CLINCHER VERTICAL LATCHI-NG HDR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 1W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
AB 6C 1#16, 5#12 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP 68 UF 20% 50 V datasheet.pdf