Integrated Device Technology (IDT) 7026L25J8
7026L25J8 picture photo
Mfg. Part Number
7026L25J8
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 256KBIT 25NS 84PLCC
Datasheet Download
7026L25J8.pdf
Availability of 7026L25J8
QUANTITY
7026L25J8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 7026L25J8
Internal Part NumberEIS-7026L25J8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Asynchronous
Memory Size256K (16K x 16)
Speed25ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case84-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package84-PLCC (29.21x29.21)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7026L25J8
Related Links7026, 7026L25J8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
7026L25J8 Details Description
Related parts for 7026L25J8
RECTIFIER BRIDGE 100V 25A D-34A datasheet.pdf
ADAPTER PROGRAMMER 44-PSOP datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 600MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS 10AWG TIN datasheet.pdf
HOSE SYS 1/4 NOZZLE R/A 1/8" datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 7A 14 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RECPT 0.6MM ASSY datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 2W DO204AL datasheet.pdf
RES 519.51 OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
SNAP-ON HORIZ SLOPED FACEPLATE datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf