Grayhill, Inc. 70M-IDC15
70M-IDC15 picture photo
Mfg. Part Number
70M-IDC15
Manufacturer
Product Category
I/O Relay Modules - Input
Brief Description
INPUT MODULE DC 18MA 15VDC
Datasheet Download
70M-IDC15.pdf
Availability of 70M-IDC15
QUANTITY
70M-IDC15 Order Process
Ship out your order
Specifications of 70M-IDC15
Internal Part NumberEIS-70M-IDC15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationI/O Modules/Mounting Racks Marking 31/Jul/2014
I/O Modules/Mounting Racks Rev. Marking 15/Aug/2014
PCN OtherStandard 70/70G/70L/70M Tampo printing 17/Feb/2014
Standard Package1
Category Relays
FamilyI/O Relay Modules - Input
Series70
TypeDC
ColorWhite
StyleMini
Voltage - Input3 ~ 32VDC
Current - Input18mA
Logic Supply Voltage (Output)15VDC (8 ~ 18VDC)
Logic Supply Current (Output)10mA