Grayhill, Inc. 70RCK32-HL
70RCK32-HL picture photo
Mfg. Part Number
70RCK32-HL
Manufacturer
Product Category
I/O Relay Module Racks
Brief Description
I/O MOUNTING BRD STANDARD 32POS
Datasheet Download
70RCK32-HL.pdf
Availability of 70RCK32-HL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
70RCK32-HL Order Process
Ship out your order
Specifications of 70RCK32-HL
Internal Part NumberEIS-70RCK32-HL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOL70 Series 06/Apr/2015
PCN Design/SpecificationI/O Modules/Mounting Racks Marking 31/Jul/2014
I/O Modules/Mounting Racks Rev. Marking 15/Aug/2014
Standard Package12
Category Relays
FamilyI/O Relay Module Racks
SeriesSystem 50
StyleStandard
Number of Channels32
Connector Type50 pos Header with Long Ejectors and Screw Terminal Blocks
Mounting TypeStandoffs
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70RCK32-HL
Related Links70RCK, 70RCK32-HL Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
70RCK32-HL Details Description
Related parts for 70RCK32-HL
RES SMD 412 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 300K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 34POS datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 32K EE 8-SOIC datasheet.pdf
RES 3.60K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 4POS GOLD datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 4X72" A CRS datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 15A 800V 1PH KBPC-W datasheet.pdf