Integrated Device Technology (IDT) 70T3339S133BFI8
70T3339S133BFI8 picture photo
Mfg. Part Number
70T3339S133BFI8
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 208CABGA
Datasheet Download
70T3339S133BFI8.pdf
Availability of 70T3339S133BFI8
QUANTITY
70T3339S133BFI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 70T3339S133BFI8
Internal Part NumberEIS-70T3339S133BFI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Memory TypeSRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size9M (512K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.4 V ~ 2.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case208-LFBGA
Supplier Device Package208-CABGA (15x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70T3339S133BFI8
Related Links70T3339, 70T3339S133BFI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70T3339S133BFI8 Details Description
Related parts for 70T3339S133BFI8
CONN STRAIN RELIEF ENCLOSE 3POS datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.5V SOT23-5 datasheet.pdf
MOD IPM V-SER DUAL 600V 400A datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 75W datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 6"L X 8"W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V 20% BX 1812 datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf