Integrated Device Technology (IDT) 70T3509MS133BPG
70T3509MS133BPG picture photo
Mfg. Part Number
70T3509MS133BPG
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 36MBIT 133MHZ 256CABGA
Datasheet Download
70T3509MS133BPG.pdf
Availability of 70T3509MS133BPG
QUANTITY
70T3509MS133BPG Order Process
Ship out your order
Specifications of 70T3509MS133BPG
Internal Part NumberEIS-70T3509MS133BPG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size36M (1M x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.4 V ~ 2.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case256-BGA
Supplier Device Package256-CABGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70T3509MS133BPG
Related Links70T3509, 70T3509MS133BPG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70T3509MS133BPG Details Description
Related parts for 70T3509MS133BPG
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
VARISTOR 61.2V 2KA DISC 14MM datasheet.pdf
WR-WTB TOOL CRIMP WTB 1.50MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.6A SOT89-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V C0G RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS .100" TIN datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
MICRO 31C P 3" YEL JACKS datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf