Integrated Device Technology (IDT) 70T3509MS133BPGI
70T3509MS133BPGI picture photo
Mfg. Part Number
70T3509MS133BPGI
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 36MBIT 133MHZ 256CABGA
Datasheet Download
70T3509MS133BPGI.pdf
Availability of 70T3509MS133BPGI
QUANTITY
70T3509MS133BPGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 70T3509MS133BPGI
Internal Part NumberEIS-70T3509MS133BPGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size36M (1M x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.4 V ~ 2.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case256-BGA
Supplier Device Package256-CABGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70T3509MS133BPGI
Related Links70T3509M, 70T3509MS133BPGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70T3509MS133BPGI Details Description
Related parts for 70T3509MS133BPGI
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14VQFN datasheet.pdf
HEAT SINK 31MM X 31MM X 19.5MM datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 20% 275VAC RADIAL datasheet.pdf