Integrated Device Technology (IDT) 70T3589S133BFI8
70T3589S133BFI8 picture photo
Mfg. Part Number
70T3589S133BFI8
Brief Description
IC SRAM 2MBIT 133MHZ 208CABGA
Datasheet Download
70T3589S133BFI8.pdf
Availability of 70T3589S133BFI8
QUANTITY
70T3589S133BFI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 70T3589S133BFI8
Internal Part NumberEIS-70T3589S133BFI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size2M (64K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.4 V ~ 2.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case208-LFBGA
Supplier Device Package208-CABGA (15x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70T3589S133BFI8
Related Links70T3589, 70T3589S133BFI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70T3589S133BFI8 Details Description
Related parts for 70T3589S133BFI8
SWITCH PIN PLUNGER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT-23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR datasheet.pdf
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 500MW DO35 datasheet.pdf
SR BTS FT 3 ASY datasheet.pdf
SERIES I, ELECTRONIC SPLICE datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 200KM datasheet.pdf
CARD CARRIER ESD SAFE 10" X 8" datasheet.pdf