Integrated Device Technology (IDT) 70V08L20PFI
70V08L20PFI picture photo
Mfg. Part Number
70V08L20PFI
Datasheet Download
70V08L20PFI.pdf
Availability of 70V08L20PFI
QUANTITY
70V08L20PFI Order Process
Ship out your order
Specifications of 70V08L20PFI
Internal Part NumberEIS-70V08L20PFI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package45
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Asynchronous
Memory Size512K (64K x 8)
Speed20ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70V08L20PFI
Related Links70V08, 70V08L20PFI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70V08L20PFI Details Description
Related parts for 70V08L20PFI
MODULE SKT PROMATEII 40DIP datasheet.pdf
RES 33K OHM 2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
RES SMD 9.09 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBACK PWM 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 10pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 300 OHM 1206 datasheet.pdf
4P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf