Integrated Device Technology (IDT) 70V24S20PF8
70V24S20PF8 picture photo
Mfg. Part Number
70V24S20PF8
Brief Description
IC SRAM 64KBIT 20NS 100TQFP
Datasheet Download
70V24S20PF8.pdf
Availability of 70V24S20PF8
QUANTITY
70V24S20PF8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 70V24S20PF8
Internal Part NumberEIS-70V24S20PF8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Asynchronous
Memory Size64K (4K x 16)
Speed20ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70V24S20PF8
Related Links70V24, 70V24S20PF8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70V24S20PF8 Details Description
Related parts for 70V24S20PF8
FUSE GLASS 5A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMB datasheet.pdf
IC LATCH TRANSP 16BIT 3ST 48SSOP datasheet.pdf
CABLE ASSY PLUG-IND PLUG RJ45 5M datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 10POS CRIMP NATL datasheet.pdf
RES 40K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 2X27.6V 155W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf