Integrated Device Technology (IDT) 70V3319S133BF
70V3319S133BF picture photo
Mfg. Part Number
70V3319S133BF
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 208CABGA
Datasheet Download
70V3319S133BF.pdf
Availability of 70V3319S133BF
QUANTITY
70V3319S133BF Order Process
Ship out your order
Specifications of 70V3319S133BF
Internal Part NumberEIS-70V3319S133BF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package14
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size4.5M (256K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.15 V ~ 3.45 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case208-LFBGA
Supplier Device Package208-CABGA (15x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70V3319S133BF
Related Links70V331, 70V3319S133BF Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70V3319S133BF Details Description
Related parts for 70V3319S133BF
SENSOR 75PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
IC VIDEO SWITCH DUAL SPDT 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR ULTRASONIC 12-30 VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
RES 240K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 16KB FLASH 32VQFN datasheet.pdf
SWITCH INTERLOCK SPDT SLOW ACT datasheet.pdf
CABLE 7COND 18AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
2 PIN TO PLUG .35 datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf