Integrated Device Technology (IDT) 70V3319S133BFI8
70V3319S133BFI8 picture photo
Mfg. Part Number
70V3319S133BFI8
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 208CABGA
Datasheet Download
70V3319S133BFI8.pdf
Availability of 70V3319S133BFI8
QUANTITY
70V3319S133BFI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 70V3319S133BFI8
Internal Part NumberEIS-70V3319S133BFI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size4.5M (256K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.15 V ~ 3.45 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case208-LFBGA
Supplier Device Package208-CABGA (15x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70V3319S133BFI8
Related Links70V3319, 70V3319S133BFI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70V3319S133BFI8 Details Description
Related parts for 70V3319S133BFI8
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ2 PG16 datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN JACKSCREWS FOR BOX CONNECT datasheet.pdf
CUTTER SIDE TAPERED FLUSH datasheet.pdf
CONN HDR 1.27MM VERT AU 10POS datasheet.pdf
FUSE 125V ALARM 10A datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4" TFX UHFM datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 475K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf