Integrated Device Technology (IDT) 70V37L20PFI
70V37L20PFI picture photo
Mfg. Part Number
70V37L20PFI
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
Datasheet Download
70V37L20PFI.pdf
Availability of 70V37L20PFI
QUANTITY
70V37L20PFI Order Process
Ship out your order
Specifications of 70V37L20PFI
Internal Part NumberEIS-70V37L20PFI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Asynchronous
Memory Size576K (32K x 18)
Speed20ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70V37L20PFI
Related Links70V37, 70V37L20PFI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70V37L20PFI Details Description
Related parts for 70V37L20PFI
RES SMD 30 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 1600V 145A E2 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.9MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN SPLICE 9-11.5AWG THRU datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
2.5" IDE DRIVE CABLE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 80POS R/A GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 940MA 162 MOHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf