Integrated Device Technology (IDT) 70V9269L12PRFI8
70V9269L12PRFI8 picture photo
Mfg. Part Number
70V9269L12PRFI8
Datasheet Download
70V9269L12PRFI8.pdf
Availability of 70V9269L12PRFI8
QUANTITY
70V9269L12PRFI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 70V9269L12PRFI8
Internal Part NumberEIS-70V9269L12PRFI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size256K (16K x 16)
Speed12ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case128-LQFP
Supplier Device Package128-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70V9269L12PRFI8
Related Links70V9269, 70V9269L12PRFI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70V9269L12PRFI8 Details Description
Related parts for 70V9269L12PRFI8
IC 12MHZ Z80 KIO 84-PLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MINITEK II R/A HDR datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC MULTIPLEXR I2C HOTSWAP 16MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
HEATSHRINK 16AWG 48" BLACK datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO-214AB datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf