C&K Components 7101P4D9V6BE
7101P4D9V6BE picture photo
Mfg. Part Number
7101P4D9V6BE
Brief Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Datasheet Download
7101P4D9V6BE.pdf
Availability of 7101P4D9V6BE
QUANTITY
7101P4D9V6BE Order Process
Ship out your order
Specifications of 7101P4D9V6BE
Internal Part NumberEIS-7101P4D9V6BE
Switch FunctionOn-On
Current Rating0.4VA (AC/DC)
Voltage Rating - AC20V
Voltage Rating - DC20V
Actuator TypeFlat Anti-Rotation
Actuator Length8.13mm
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Panel Cutout Dimensions-
Bushing ThreadUnthreaded
Electrical Life100,000 Cycles
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7101P4D9V6BE
Related Links7101P4, 7101P4D9V6BE Datasheet, C&K Components Distributor
7101P4D9V6BE Details Description
Related parts for 7101P4D9V6BE
JUMPER-H1500TR/A3049L/X 12" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R SOT23-8 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 10W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 5POS TIN datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
FERRULE 16.0/29 ZH GREEN 1=50PCS datasheet.pdf
SAFETY MAT 900X1500MM datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 62MA 13 OHM SMD datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf