Winchester Electronics 710A908B
710A908B picture photo
Mfg. Part Number
710A908B
Manufacturer
Product Category
Coaxial Connectors (RF)
Brief Description
UHF STRT CBL PLG
Datasheet Download
710A908B.pdf
Availability of 710A908B
QUANTITY
710A908B Order Process
Ship out your order
Specifications of 710A908B
Internal Part NumberEIS-710A908B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCoaxial Connectors (RF)
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)710A908B
Related Links710A, 710A908B Datasheet, Winchester Electronics Distributor
710A908B Details Description
Related parts for 710A908B
IC CONV PWM UVLO HV SOT223-4 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ 8SO datasheet.pdf
DIODE MODULE 1KV 900A DO200AB datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 800MA 277VAC 250VDC datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC 8051 MCU 4K FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 1.873A 35 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf