Integrated Device Technology (IDT) 7130LA20TFG
7130LA20TFG picture photo
Mfg. Part Number
7130LA20TFG
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 8KBIT 20NS 64TQFP
Datasheet Download
7130LA20TFG.pdf
Availability of 7130LA20TFG
QUANTITY
7130LA20TFG Order Process
Ship out your order
Specifications of 7130LA20TFG
Internal Part NumberEIS-7130LA20TFG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Asynchronous
Memory Size8K (1K x 8)
Speed20ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case64-LQFP
Supplier Device Package64-TQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7130LA20TFG
Related Links7130L, 7130LA20TFG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
7130LA20TFG Details Description
Related parts for 7130LA20TFG
IC VOLTAGE MONITOR TRPL 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONN EDGE .100 140POS DR RA datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf