Integrated Device Technology (IDT) 7130LA25TF8
7130LA25TF8 picture photo
Mfg. Part Number
7130LA25TF8
Brief Description
IC SRAM 8KBIT 25NS 64TQFP
Datasheet Download
7130LA25TF8.pdf
Availability of 7130LA25TF8
QUANTITY
7130LA25TF8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 7130LA25TF8
Internal Part NumberEIS-7130LA25TF8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size8K (1K x 8)
Speed25ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case64-LQFP
Supplier Device Package64-TQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7130LA25TF8
Related Links7130L, 7130LA25TF8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
7130LA25TF8 Details Description
Related parts for 7130LA25TF8
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT PVC LT GRY 6'/72" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 12V 30MA SOT143R datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 2.93V SC59-3 datasheet.pdf
SWITCH OPTIC MU 1X2 1310/1550NM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
Connector Header 98 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf