Integrated Device Technology (IDT) 7130LA35C
7130LA35C picture photo
Mfg. Part Number
7130LA35C
Brief Description
IC SRAM 8KBIT 35NS 48DIP
Datasheet Download
7130LA35C.pdf
Availability of 7130LA35C
QUANTITY
7130LA35C Order Process
Ship out your order
Specifications of 7130LA35C
Internal Part NumberEIS-7130LA35C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8
Series-
PackagingTube
Memory Size8K (1K x 8)
Speed35ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case48-DIP (0.600", 15.24mm)
Supplier Device Package48-SIDE BRAZED
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7130LA35C
Related Links7130, 7130LA35C Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
7130LA35C Details Description
Related parts for 7130LA35C
Connector Receptacle, Bottom Entry 3 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IDC CABLE - MPD14K/MC14M/X datasheet.pdf
SWITCH DIP SIDE-ACT SMD 7POS datasheet.pdf
RES 590K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
11+11 DIL VERT SOCKET datasheet.pdf
MC6 24VDC SS SFTY CONT W/PWR-1 datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 130MA 8.76 OHM datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf