Integrated Device Technology (IDT) 7130LA35PDG
7130LA35PDG picture photo
Mfg. Part Number
7130LA35PDG
Brief Description
IC SRAM 8KBIT 35NS 48DIP
Datasheet Download
7130LA35PDG.pdf
Availability of 7130LA35PDG
QUANTITY
7130LA35PDG Order Process
Ship out your order
Specifications of 7130LA35PDG
Internal Part NumberEIS-7130LA35PDG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAlt Assembly Site 6/Nov/2015
Standard Package7
Series-
PackagingTube
Memory Size8K (1K x 8)
Speed35ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case48-DIP (0.600", 15.24mm)
Supplier Device Package48-PDIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7130LA35PDG
Related Links7130L, 7130LA35PDG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
7130LA35PDG Details Description
Related parts for 7130LA35PDG
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT/CAP 1POS MINI-U M-N-L datasheet.pdf
CAP CER 560PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1.10" X 48" datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
CONN M12 5POS PLUG datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 383 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf