Integrated Device Technology (IDT) 71321SA55J8
71321SA55J8 picture photo
Mfg. Part Number
71321SA55J8
Brief Description
IC SRAM 16KBIT 55NS 52PLCC
Datasheet Download
71321SA55J8.pdf
Availability of 71321SA55J8
QUANTITY
71321SA55J8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71321SA55J8
Internal Part NumberEIS-71321SA55J8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size16K (2K x 8)
Speed55ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case52-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package52-PLCC (19x19)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71321SA55J8
Related Links71321, 71321SA55J8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71321SA55J8 Details Description
Related parts for 71321SA55J8
CAP ALUM 68UF 20% 80V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 30POS VERT GOLD datasheet.pdf
RES SMD 0.007 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf