Integrated Device Technology (IDT) 71321SA55JG8
71321SA55JG8 picture photo
Mfg. Part Number
71321SA55JG8
Brief Description
IC SRAM 16KBIT 55NS 52PLCC
Datasheet Download
71321SA55JG8.pdf
Availability of 71321SA55JG8
QUANTITY
71321SA55JG8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71321SA55JG8
Internal Part NumberEIS-71321SA55JG8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size16K (2K x 8)
Speed55ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case52-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package52-PLCC (19.13x19.13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71321SA55JG8
Related Links71321S, 71321SA55JG8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71321SA55JG8 Details Description
Related parts for 71321SA55JG8
RES ARRAY 7 RES 390 OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
MICRO-D RCPT 37POS PIN 18" WIRE datasheet.pdf
RES 109K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 10POS SCKT datasheet.pdf
V600-HS AMP W/5M CABLE datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
OSC VCTCXO 40.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
LED LUXEON COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 9.31K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf