Integrated Device Technology (IDT) 7132SA55CB
7132SA55CB picture photo
Mfg. Part Number
7132SA55CB
Brief Description
IC SRAM 16KBIT 55NS SB48
Datasheet Download
7132SA55CB.pdf
Availability of 7132SA55CB
QUANTITY
7132SA55CB Order Process
Ship out your order
Specifications of 7132SA55CB
Internal Part NumberEIS-7132SA55CB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8
Memory Size16K (2K x 8)
Speed55ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case48-DIP (0.600", 15.24mm)
Supplier Device Package48-SIDE BRAZED
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7132SA55CB
Related Links7132S, 7132SA55CB Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
7132SA55CB Details Description
Related parts for 7132SA55CB
RES SMD 38.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 27 OHM 5% 150W datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.69K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 30SSOP datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 EYELET 70POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
IND PRESSURE TRANSMITTER 500 PSI datasheet.pdf