Integrated Device Technology (IDT) 7133SA55J
7133SA55J picture photo
Mfg. Part Number
7133SA55J
Brief Description
IC SRAM 32KBIT 55NS 68PLCC
Datasheet Download
7133SA55J.pdf
Availability of 7133SA55J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
7133SA55J Order Process
Ship out your order
Specifications of 7133SA55J
Internal Part NumberEIS-7133SA55J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Memory Size32K (2K x 16)
Speed55ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case68-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package68-PLCC (24x24)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7133SA55J
Related Links7133, 7133SA55J Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
7133SA55J Details Description
Related parts for 7133SA55J
RES SMD 34.8 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 21POS 2.54MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 2.8 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 24UH 368MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 39A TO-263AB datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 1W MELF DO213AB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf