Integrated Device Technology (IDT) 7143SA55PF8
7143SA55PF8 picture photo
Mfg. Part Number
7143SA55PF8
Brief Description
IC SRAM 32KBIT 55NS 100TQFP
Datasheet Download
7143SA55PF8.pdf
Availability of 7143SA55PF8
QUANTITY
7143SA55PF8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 7143SA55PF8
Internal Part NumberEIS-7143SA55PF8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Asynchronous
Memory Size32K (2K x 16)
Speed55ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7143SA55PF8
Related Links7143S, 7143SA55PF8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
7143SA55PF8 Details Description
Related parts for 7143SA55PF8
CONVERTER DC/DC 5V 20W OUT SMD datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
FUSE GLASS 630MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 100mA Backlight 52-QFN (5x8) datasheet.pdf
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
PNL MNT W/ WIRE 625NM 25MCD RED datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
150UF 50V 9.6X23.8 85C AXI datasheet.pdf