Grayhill, Inc. 71A30-06-1-05N
71A30-06-1-05N picture photo
Mfg. Part Number
71A30-06-1-05N
Datasheet Download
71A30-06-1-05N.pdf
Availability of 71A30-06-1-05N
QUANTITY
71A30-06-1-05N Order Process
Ship out your order
Specifications of 71A30-06-1-05N
Internal Part NumberEIS-71A30-06-1-05N
Series71
Number of Positions5
Index StopsFixed
Number of Decks6
Number of Poles per Deck1
Circuit per DeckSP5T
Contact TimingNon-Shorting (BBM)
Current Rating250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC30V
Actuator TypeFlatted (3.17mm Dia)
Actuator Length9.53mm
Features-
Depth Behind Panel54.13mm
Panel Cutout Dimensions-
Operating Force, Torque4 ~ 32 in-oz
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71A30-06-1-05N
Related Links71A30-0, 71A30-06-1-05N Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
71A30-06-1-05N Details Description
Related parts for 71A30-06-1-05N
FERRITE CHIP BEAD 2500 OHM SMD datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.171" NYLON 1/8" datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP CER 30PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf