Grayhill, Inc. 71AD36-10-1-AJN
71AD36-10-1-AJN picture photo
Mfg. Part Number
71AD36-10-1-AJN
Datasheet Download
71AD36-10-1-AJN.pdf
Availability of 71AD36-10-1-AJN
QUANTITY
71AD36-10-1-AJN Order Process
Ship out your order
Specifications of 71AD36-10-1-AJN
Internal Part NumberEIS-71AD36-10-1-AJN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN OtherMultiple Devices Plating Material 30/Jan/2015
Series71
Number of Positions2 ~ 10
Index StopsAdjustable
Number of Decks10
Number of Poles per Deck1
Circuit per DeckSP10T
Contact TimingNon-Shorting (BBM)
Current Rating250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC30V
Actuator TypeFlatted (3.17mm Dia)
Actuator Length9.53mm
Features-
Depth Behind Panel76.28mm
Panel Cutout Dimensions-
Operating Force, Torque4 ~ 32 in-oz
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71AD36-10-1-AJN
Related Links71AD36-, 71AD36-10-1-AJN Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
71AD36-10-1-AJN Details Description
Related parts for 71AD36-10-1-AJN
IDC CABLE - MCS40K/MC40G/MCS40K datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1.5A 16SOIC datasheet.pdf
CURRENT LIMITER 130A 32V FAST datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% 2312 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER HYB 10UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SENSOR PRES 50PSIA 0-100MV DIP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CTV 39C 39#16 SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf