Grayhill, Inc. 71BF36-12-1-09N
71BF36-12-1-09N picture photo
Mfg. Part Number
71BF36-12-1-09N
Datasheet Download
71BF36-12-1-09N.pdf
Availability of 71BF36-12-1-09N
QUANTITY
71BF36-12-1-09N Order Process
Ship out your order
Specifications of 71BF36-12-1-09N
Internal Part NumberEIS-71BF36-12-1-09N
Series71
Number of Positions9
Index StopsFixed
Number of Decks12
Number of Poles per Deck1
Circuit per DeckSP9T
Contact TimingNon-Shorting (BBM)
Current Rating250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC30V
Actuator TypeFlatted (6.35mm Dia)
Actuator Length9.53mm
Angle of Throw36°
Features-
Depth Behind Panel87.35mm
Panel Cutout Dimensions-
Operating Force, Torque4 ~ 32 in-oz
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71BF36-12-1-09N
Related Links71BF36-, 71BF36-12-1-09N Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
71BF36-12-1-09N Details Description
Related parts for 71BF36-12-1-09N
FIXED IND 330NH 550MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.4KV 450A DO200 datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
LED MODULE 10W 4000K CCT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 5A ROCKER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.8V datasheet.pdf