Integrated Device Technology (IDT) 71T75602S100BGGI8
71T75602S100BGGI8 picture photo
Mfg. Part Number
71T75602S100BGGI8
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 100MHZ 119BGA
Datasheet Download
71T75602S100BGGI8.pdf
Availability of 71T75602S100BGGI8
QUANTITY
71T75602S100BGGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71T75602S100BGGI8
Internal Part NumberEIS-71T75602S100BGGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size18M (512K x 36)
Speed100MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71T75602S100BGGI8
Related Links71T75602, 71T75602S100BGGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71T75602S100BGGI8 Details Description
Related parts for 71T75602S100BGGI8
TRANS PREBIAS NPN/PNP SSSMINI6 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN HDR 56POS 0.100 T/H datasheet.pdf
1.0MM WTB SMT SNGL ST datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS CABLE SKT datasheet.pdf
CORD GRIP datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf