Integrated Device Technology (IDT) 71T75602S150BG
71T75602S150BG picture photo
Mfg. Part Number
71T75602S150BG
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 150MHZ 119BGA
Datasheet Download
71T75602S150BG.pdf
Availability of 71T75602S150BG
QUANTITY
71T75602S150BG Order Process
Ship out your order
Specifications of 71T75602S150BG
Internal Part NumberEIS-71T75602S150BG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package84
Series-
PackagingTray
Memory Size18M (512K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71T75602S150BG
Related Links71T7560, 71T75602S150BG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71T75602S150BG Details Description
Related parts for 71T75602S150BG
IC MUX 8-LINE MECL 10H 20-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 0.348 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BCK BST INV 5V 0.1A 8MSOP datasheet.pdf
RES 27 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR SLW 6 IN 9K/0.1% datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 98MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766 datasheet.pdf
D-SUB FILTER 25POS IP67 datasheet.pdf