Integrated Device Technology (IDT) 71T75602S150BG8
71T75602S150BG8 picture photo
Mfg. Part Number
71T75602S150BG8
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 150MHZ 119BGA
Datasheet Download
71T75602S150BG8.pdf
Availability of 71T75602S150BG8
QUANTITY
71T75602S150BG8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71T75602S150BG8
Internal Part NumberEIS-71T75602S150BG8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size18M (512K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71T75602S150BG8
Related Links71T7560, 71T75602S150BG8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71T75602S150BG8 Details Description
Related parts for 71T75602S150BG8
RELAY REED SPST 500MA 12V datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP 18-24AWG RATCHET datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 2.5A 80 MOHM TH datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC DRVR DUAL SYNC BUCK 14-SOIC datasheet.pdf
RES 47.0K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN BUTT VINYL INSUL 8AWG 10PC datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
300UF 75V 17.5X70 85C AXI datasheet.pdf