Integrated Device Technology (IDT) 71T75602S150BGGI
71T75602S150BGGI picture photo
Mfg. Part Number
71T75602S150BGGI
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 150MHZ 119BGA
Datasheet Download
71T75602S150BGGI.pdf
Availability of 71T75602S150BGGI
QUANTITY
71T75602S150BGGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 71T75602S150BGGI
Internal Part NumberEIS-71T75602S150BGGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package84
Series-
PackagingTray
Memory Size18M (512K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71T75602S150BGGI
Related Links71T75602, 71T75602S150BGGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71T75602S150BGGI Details Description
Related parts for 71T75602S150BGGI
CONN HEADER 9POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 200MW 1005 datasheet.pdf
DBL LOCK CAP F/H 2P RED datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/5W CARBON LOG datasheet.pdf
IC CPLD 600MC 4.4NS 132BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 182POS .050" datasheet.pdf