Integrated Device Technology (IDT) 71T75802S150BGGI
71T75802S150BGGI picture photo
Mfg. Part Number
71T75802S150BGGI
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 150MHZ 119BGA
Datasheet Download
71T75802S150BGGI.pdf
Availability of 71T75802S150BGGI
QUANTITY
71T75802S150BGGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 71T75802S150BGGI
Internal Part NumberEIS-71T75802S150BGGI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAdditional Assembly Sources 22/Oct/2013
Standard Package84
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size18M (1M x 18)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71T75802S150BGGI
Related Links71T75802, 71T75802S150BGGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71T75802S150BGGI Details Description
Related parts for 71T75802S150BGGI
IC EEPROM 64KBIT 120NS 28TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC DRVR/RCVR RS232 ESD DL 16SOIC datasheet.pdf
IC VCXO DUAL MULTIPLER 24-TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
LED ACRICH NEU WHITE 4350K 4SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf