Integrated Device Technology (IDT) 71V2546S100BGI8
71V2546S100BGI8 picture photo
Mfg. Part Number
71V2546S100BGI8
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 100MHZ 119BGA
Datasheet Download
71V2546S100BGI8.pdf
Availability of 71V2546S100BGI8
QUANTITY
71V2546S100BGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V2546S100BGI8
Internal Part NumberEIS-71V2546S100BGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed100MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V2546S100BGI8
Related Links71V2546, 71V2546S100BGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V2546S100BGI8 Details Description
Related parts for 71V2546S100BGI8
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
RES 4.17K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A DL SYNC 32QFN datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf