Integrated Device Technology (IDT) 71V2546S133BG
71V2546S133BG picture photo
Mfg. Part Number
71V2546S133BG
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 119BGA
Datasheet Download
71V2546S133BG.pdf
Availability of 71V2546S133BG
QUANTITY
71V2546S133BG Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V2546S133BG
Internal Part NumberEIS-71V2546S133BG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package84
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V2546S133BG
Related Links71V254, 71V2546S133BG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V2546S133BG Details Description
Related parts for 71V2546S133BG
RES ARRAY 15 RES 2.2K OHM 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 620NH 210MA 2.2 OHM datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 130VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP CER 100PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM TACH 12VDC datasheet.pdf