Integrated Device Technology (IDT) 71V2546S133BGI
71V2546S133BGI picture photo
Mfg. Part Number
71V2546S133BGI
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 119BGA
Datasheet Download
71V2546S133BGI.pdf
Availability of 71V2546S133BGI
QUANTITY
71V2546S133BGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V2546S133BGI
Internal Part NumberEIS-71V2546S133BGI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package84
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V2546S133BGI
Related Links71V2546, 71V2546S133BGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V2546S133BGI Details Description
Related parts for 71V2546S133BGI
CONN AUDIO 3POS MALE PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT DL TIN datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.75A TSOT23-6 datasheet.pdf
#2-56 X 0.5" SCREW datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
HEX NUT M11-1 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A PMDU datasheet.pdf