Integrated Device Technology (IDT) 71V25761S166BG
71V25761S166BG picture photo
Mfg. Part Number
71V25761S166BG
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 119BGA
Datasheet Download
71V25761S166BG.pdf
Availability of 71V25761S166BG
QUANTITY
71V25761S166BG Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V25761S166BG
Internal Part NumberEIS-71V25761S166BG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package84
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed166MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V25761S166BG
Related Links71V2576, 71V25761S166BG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V25761S166BG Details Description
Related parts for 71V25761S166BG
IC 1-OF-8 DECODER 16-SOIC datasheet.pdf
CABLE PATCH CAT5E BLACK 5' datasheet.pdf
RES 16.7K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/3.3V 10WSON datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 2W SMBJ datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 15A I4-PAC-5 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 40A datasheet.pdf