Integrated Device Technology (IDT) 71V25761S183BG
71V25761S183BG picture photo
Mfg. Part Number
71V25761S183BG
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 183MHZ 119BGA
Datasheet Download
71V25761S183BG.pdf
Availability of 71V25761S183BG
QUANTITY
71V25761S183BG Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V25761S183BG
Internal Part NumberEIS-71V25761S183BG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package84
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed183MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V25761S183BG
Related Links71V2576, 71V25761S183BG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V25761S183BG Details Description
Related parts for 71V25761S183BG
IC TXRX 3.3V RS485/422 8 SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 0.024UF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 100TQFP datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS54318-512 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf