Integrated Device Technology (IDT) 71V25761S183BGI8
71V25761S183BGI8 picture photo
Mfg. Part Number
71V25761S183BGI8
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 183MHZ 119BGA
Datasheet Download
71V25761S183BGI8.pdf
Availability of 71V25761S183BGI8
QUANTITY
71V25761S183BGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V25761S183BGI8
Internal Part NumberEIS-71V25761S183BGI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed183MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V25761S183BGI8
Related Links71V25761, 71V25761S183BGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V25761S183BGI8 Details Description
Related parts for 71V25761S183BGI8
IC CPLD 256MC 10NS 144TQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 44A I-PAK datasheet.pdf
IC D/A CONV 14BIT R-R 8-MSOP datasheet.pdf
CONV DC-DC 240W 48VIN 5.0V 40A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
IC DAC 12BIT R-R SC70-6 datasheet.pdf
CAP FILM 0.051UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
10UF 100V 8X17.5 105C AXI datasheet.pdf